Morgans - Najnowsze trendy mody fryzjerskiej

O marce

O marce

 

Chociaż Morgan's w czasie I Wojny Światowej przeżył ciężkie chwile, nie został pokonany. Dzięki uprzejmości armii brytyjskiej, Morgan's dotarł na subkontynent i dzięki temu Indie stały się naszym największym rynkiem eksportowym. W tym czasie przekroczyliśmy też Ocean Atlantycki i dotarliśmy do Ameryki Północnej - to był „klasyczny wiek Hollywood”. Gładki i nieskazitelnie zadbany wygląd był wówczas pożądany - to był idealny czas dla Morgansa, ponieważ nad takim stylem nasza firma pracowała przez lata. Dlatego też podążający za modą mężczyźni chętnie sięgali po pomady Morgan's, zwłaszcza Ci, związani z branżą rozrywkową.

 

W 1935 zakupiono nową fabrykę w Londynie. Zastosowane formuły były w dużej mierze niezmienione. Mieszanie, etykietowanie i pakowanie były nadal wykonywane ręcznie, ale na znacznie większą skalę.

 

Morgan's jest jednym z najstarszych, niezależnych wytwórców produktów do stylizacji i pielęgnacji włosów w Wielkiej Brytanii. Firma powstała w 1873 roku. Wszystko zaczęło się w kuchni rodzinnego domu. Produkcja, etykietowanie i pakowanie odbywały się ręcznie. Pierwszym opracowanym i wyprodukowanym produktem był szampon do włosów znany jako „Marie Antoinette Eucalyptus Egg Julep Shampoo”, a rok lub dwa lata później pojawiła się pierwsza pomada do włosów Morgan's.

Na początku było mało czasu, który można było poświęcić na sprzedaż, ale gdy produkty się wyprzedały, dobra wiadomość szybko się rozeszła. Świadomi mody i stylu mężczyźni zaczęli próbować Morgansa i szybko odkryli jego skuteczność. Pierwszymi dystrybutorami Pomady byli modni fryzjerzy dżentelmeni na londyńskim West Endzie, popularność Morgansa szybko rosła, a dystrybucja nowego produktu „must have” rozszerzyła się.  W związku z tak dużym zainteresowaniem jednoosobowa produkcja przeniosła się z kuchni domu rodzinnego do małej fabryki w Highgate. Na początku nowego stulecia Morgan's stał się znaną marką. Dobre opinia o firmie rozeszła się po całym kontynencie a Morgan's był dostarczany ekskluzywnym fryzjerom w Paryżu i innych stolicach Europy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wraz z wybuchem II Wojny Światowej znów pojawiły się niepowodzenia. Surowce znów były trudne do zdobycia, a wysyłka na odległe rynki była zarówno trudna, jak i niebezpieczna. Mimo tych wszystkich trudnych czasów Morgan's po raz kolejny nie poddał się. Lata powojenne były okresem niezwykle silnego wzrostu eksportu. Afryka Zachodnia, a w szczególności Nigeria, stała się bardzo silnym rynkiem. Przy tak rozwijającym się handlu potrzebne były jeszcze większe pomieszczenia. W Whitstable w hrabstwie Kent znaleziono miejsce, w którym zbudowano nową fabrykę. Zakupiono wystarczająco dużo ziemi, aby umożliwić dalsze rozbudowy. Zainstalowano nowoczesny park maszynowy i odpowiednio zwiększono moce produkcyjne.

 

Dziś Morgan's Pomade jest dystrybuowana na ponad 50 rynkach eksportowych na całym świecie, a niedawno świętowano sprzedaż miliarda słoików pomady do włosów. Współczesny mężczyzna coraz bardziej interesuje się wyglądem i stylem, co zwiększyło naszą sprzedaż, a Morgan's Pomade wciąż ma się dobrze. Marka Morgan's jest bardzo świadoma swojego wpływu na środowisko i wszystko, co można poddaje recyklingowi. Naszą misją, jako firmy, jest tworzenie najlepszej oferty produktów dla branży fryzjerskiej i barberskiej, przy jak najmniejszym negatywnym wpływie na środowisko. Oprócz tego, Morgan's bardzo sumiennie podchodzi do kwestii zrównoważonego rozwoju i testowania produktów. Z dumą stwierdzamy, że żaden z produktów Morgan's nie jest testowany na zwierzętach.